Sennik ex dziewczyna - sen o byłej miłości

Sennik ex dziewczyna - sen o byłej miłości
Autor Danuta Bożek
Danuta Bożek21.01.2024 | 7 min.

Sennik ex dziewczyna to częsty motyw snów, który może mieć różne interpretacje. Sen o byłej miłości bywa wyrazem tęsknoty, nierozwiązanych konfliktów lub pragnienia ponownego zbliżenia. Czasem świadczy też o potrzebie zamknięcia pewnego rozdziału w życiu i ruszenia dalej. Analiza takiego snu wymaga zwrócenia uwagi na emocje i symbole w nim zawarte.

Kluczowe wnioski:
 • Sen o eks to znak, że coś z przeszłości ciągle cię nurtuje.
 • Może oznaczać chęć powrotu do dawnej relacji lub jej odnowienia.
 • Często wyraża niezaakceptowanie zakończenia związku.
 • Bywa próbą komunikacji z własną podświadomością.
 • Warto zastanowić się nad przesłaniem snu i zamknąć nierozwiązane sprawy.

Co oznacza sen o byłej dziewczynie

Sen o byłej dziewczynie jest dość powszechny i może mieć różne znaczenia. Często taki sen jest wyrazem pewnych nierozwiązanych spraw i emocji z przeszłości, które nadal gdzieś w nas tkwią.

Niekiedy sen ten ma charakter nostalgiczny i wskazuje na tęsknotę za dawną relacją. Może manifestować pragnienie powrotu ex lub odnowienia z nią kontaktu. W takim wypadku warto się zastanowić, co naprawdę kryje się za tym sentymentem i fantasmagoriami o niegdysiejszym związku.

Bywa też, że w snach wraca temat trudnego rozstania i nie do końca zaakceptowanego zakończenia związku. Zwykle oznacza to, iż pewien rozdział w życiu danej osoby nadal pozostaje otwarty i wymaga zamknięcia. Interpretacja takiego snu może pomóc to uczynić.

Znaczenie snów o eks - analiza przyczyn

Na zawartość snów wpływ mają zarówno wspomnienia, jak i aktualne przeżycia. Dlatego tzw. sennik byłej dziewczyny można rozpatrywać na kilku poziomach.

sennik ex dziewczyna, sennik była dziewczyna, czy szerzej - sny o ekspartnerkach i ekspartnerach zwykle wiążą się z:

 • niezaakceptowaniem rozstania i bólem po stracie ważnej osoby,
 • idealizacją dawnego związku oraz tęsknotą za utraconą bliskością,
 • zwykłymi wspomnieniami o miłości z przeszłości, które niekiedy migoczą w podświadomości,
 • poszukiwaniem w eksie wsparcia, akceptacji, bliskości - czegoś, czego aktualnie nam brakuje.

A zatem interpretacja snu o byłej czy byłym warto, by szła w kierunku zrozumienia siebie, tego co się z nami dzieje „tu i teraz” oraz zamknięcia nierozwiązanych spraw.

Sen o ponownym spotkaniu z ex - analiza

Sen o spotkaniu z byłą dziewczyną po latach lub nawiązaniu z nią relacji na nowo bywa dość powszechny. Co oznacza i jak analizować taki sen?

Przede wszystkim może on wyrażać pewien żal lub rozgoryczenie związane z samym rozstaniem. Rozpad związku dla wielu osób jest bolesnym doświadczeniem, które pozostawia ślad na psychice. Stąd w snach po latach powraca była miłość i chęć jej odzyskania.

Czasami ten motyw snu ma podtekst erotyczny i mówi o niezaspokojonych aktualnie potrzebach seksualnych lub byciu samotnym. Osoba śniąca nie tyle realnie tęskni za eks, co za bliskością, akceptacją i zrozumieniem.

Niekiedy pragnienie powrotu do byłej miłości we śnie to zwykła ucieczka przed problemami codzienności. Dawniej można było odpocząć w związku, mieć wsparcie. Dziś go brakuje.

Zatem warto w interpretacji snu zwrócić uwagę, czy aby na jawie czegoś lub kogoś nam nie brakuje. Być może trzeba po prostu zatroszczyć się bardziej o siebie i zwiększyć poczucie bezpieczeństwa.

sen o byłej miłości sennik - powrót eks, znaczenie - powrót eks, znaczenie

Sam motyw powrotu do dawnej miłości w senniku bywa trafioną metaforą pewnej tęsknoty za przeszłością. Odnosi się do czegoś, co już bezpowrotnie minęło, a mimo to wciąż prześladuje daną osobę.

Bywa, iż jest to związek z idealizacją niegdysiejszej relacji oraz zafałszowaną jej percepcją. Kiedy emocje opadną, a na trudne chwile oraz konflikty spadnie welon zapomnienia, łatwiej wspomina się same dobre strony.

Dlatego powracający w senniku motyw spotkania z byłą dziewczyną, pragnienie jej odzyskania i ponownego zbliżenia to często rodzaj ucieczki przed rzeczywistością w fałszywy sentyment.

Czytaj więcej: Znaczenie czarnego dymu w senniku - dym w domu, bez ognia, z komina

Rozmowa ze zmarłą byłą w śnie - co znaczy

Zgoła inne znaczenie będzie miał sen, gdy śni nam się zmarła była dziewczyna. Tutaj na ogół chodzi o jakiś niedokończony rozdział życia związany z tą osobą i potrzebę symbolicznego pożegnania się z nią.

Trwanie w niezaakceptowaniu i żalu po stracie bliskiej osoby może generować lęki oraz poczucie niespełnienia. Stąd umiejętność zamknięcia tego, co bolesne i otwarcia się na nowe jest istotna.

Rozmowa w śnie z nieżyjącą eks Wyraża chęć pożegnania się, zamknięcia rozdziału życia i puszczenia bólu
Próba odnowienia relacji ze zmarłą Związek z niedokończoną żałobą i trudnością w zaakceptowaniu straty

Jak widać zatem na poziomie interpretacji owego snu nie chodzi tu o realne pragnienie wskrzeszenia nieżyjącej miłości. To raczej znak, że coś bardzo boli i wymaga uzdrowienia poprzez akceptację, wybaczenie i pożegnanie.

Symbole związane z exe w senniku - objaśnienie

Sennik ex dziewczyna - sen o byłej miłości

W świecie snów zjawiają się nie tylko konkretne osoby, ale i pewne symbole. One również mają znaczenie w tzw. senniku ex dziewczyna czy senniku byłego chłopaka.

I tak na przykład częstym motywem jest powrót do miejsc, które kojarzą się z dawnym związkiem. Może to być dawne mieszkanie pary, ulubiona kafejka czy park, gdzie chadzali na spacery.

Ponowne znalezienie się w takiej przestrzeni we śnie zwykle oznacza, że coś z tej relacji wciąż pozostaje niezaakceptowane bądź budzi sentyment. To swego rodzaju tęsknota za przeszłością.

Z kolei oglądanie wspólnych zdjęć z eks lub listów od niej/niego to również wyraz pewnego żalu, rozgoryczenia i przywiązania do utraconej bliskości. Takie symbole mówią, iż rozstanie nie zostało w pełni przepracowane.

Sennik: Powrót do relacji z byłą dziewczyną - znak - znak

Jak już wspomniano, sen z byłą dziewczyną, która chce odnowić związek lub go reaktywować świadczy często o pewnej tęsknocie za relacją sprzed lat.

Bywa też jednak traktowany jako swego rodzaju znak czy przestroga na przyszłość. Jeśli aktualny związek przeżywa kryzys, a osoba śniąca nie czuje się w nim dobrze, podświadomość może „straszyć” wizją powrotu dawnej, niekochanej partnerki.

Ma to zachęcić do refleksji nad tym, co tu i teraz dzieje się nie tak. Nierzadko bowiem ludzie tkwią w toksycznych relacjach tylko dlatego, że boją się zmiany.

A sen z byłą wyraźnie unaocznia, iż zawsze jest jakaś alternatywa. I jeśli związek nie daje już szczęścia, może najwyższy czas na rozstanie dla dobra obu stron.

Podsumowanie

Sennik byłej dziewczyny to częsty i interesujący temat. Wiele osób zastanawia się bowiem, co oznaczają sennik ex dziewczyna czy też szerzej - sny o dawnych partnerkach i partnerach.

Okazuje się, że mogą one wyrażać różne treści - od niezaspokojonych potrzeb, poprzez tęsknotę za utraconą bliskością, aż po zupełnie zwyczajne wspomnienia o miłości z przeszłości.

Nierzadko jednak śniącym bardziej doskwiera ból po stracie i niezaakceptowaniu rozstania niż realna chęć powrotu do byłej miłości. Dlatego sen o byłej miłości sennik warto odczytywać raczej w kategoriach przesłania od podświadomości niż dosłownie.

A ta zwykle „mówi” poprzez obrazy ze snów o potrzebie zamknięcia rozdziału, który wciąż sprawia cierpienie i nie pozwala ruszyć dalej. Warto to wziąć sobie do serca zamiast rozpamiętywać była dziewczyna sennik.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Interpretacja Snów: Sennik Zalanie Mieszkania i Zalana Łazienka - Co Oznacza?
 2. Symbolika snu o ćmie: Jakie przesłanie kryje się za widokiem ćmy?
 3. Sennik tory kolejowe - Interpretacja snów online
 4. Sennik goście w domu - znaczenie snu gości sennik
 5. Sennik skarpetki – wskazówki dotyczące symboliki snu
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Danuta Bożek
Danuta Bożek

Od dzieciństwa byłam zafascynowana gwiazdami i planetami, ich wpływem na ludzkie życie. Teraz, mając 30 lat prowadzę popularnego bloga astrologicznego na stronie horoscop.pl. Analizuję pozycje ciał niebieskich i opisuję ich oddziaływanie na znaki zodiaku. Moje lekkie i przystępne artykuły z humorystycznym zacięciem i praktycznymi poradami przyciągają coraz więcej czytelników.


 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły